Menu Zamknij

Motywacyjna historia sukcesu – Spłata kredytu przed czasem

Spłata kredytu przed czasem

Dynamika świata, rosnące ceny i stopy procentowe sprawiają, że wiele ludzi stawia przed sobą ambitne cele finansowe. Jednym z takich jest spłata kredytu przed czasem czy to hipotecznego, czy na samochód, czy po prostu na drobne przyjemności. W dzisiejszym wpisie przedstawimy Ci motywującą historią sukcesu pani Joanny, która z pomocą naszego kalkulatora nadpłat kredytowych Odsetkowy.pl, postanowiła nadpłacić swój kredyt i tym samym osiągnąć niezależność finansową.

Odsetkowy.pl — Profesjonalny kalkulator nadpłat dla każdego

W momencie, gdy pani Joanna zdecydowała się na nadpłacanie swojego kredytu, zaczęła szukać w Internecie odpowiednich informacji jak obliczyć nadpłatę kredytu. Choć strony internetowe oferowały wiele darmowych kalkulatorów nadpłat, to pani Joanna postanowiła wykupić dostęp do naszego profesjonalnego narzędzia, jakim jest kalkulator odsetkowy. Dodatkowo, aby lepiej zrozumieć działanie kalkulatora, wzięła udział w webinarze prowadzonym przez eksperta finansowego — Mariusza Tobera, który jasno i przejrzyście wytłumaczył działanie strony. Teraz pani Joanna była w pełni gotowa, by przejść do analizy swoich finansów.

Chcesz bezpłatny ebook o kredycie?

Ściągnij teraz

Nadpłata kredytu jako strategia

By dokładnie wyliczyć korzyści, jakie przyniesie nadpłata kredytu, pani Joanna potrzebowała paru informacji zapisanych w umowie kredytowej, m.in.:

 • rodzaj kredytu
 • typ oprocentowania
 • rodzaj raty
 • datę zakończenia kredytu
 • kwotę kapitału kredytowego do spłaty
 • wysokość wskaźnika referencyjnego (wibor, wiron, euribor, saron, libor lub irs)
 • marżę banku
Strategia nadpłaty kredytu

Pani Joanna posiadała kredyt hipoteczny o kapitale 550 000 tysięcy złotych, który miała spłacać aż do 15 grudnia 2046 roku. Jej raty był równe, a stopa oprocentowania zmienna. Z umowy wynikało, że wskaźnik referencyjny wynosi 5,81%, marża banku zaś 2.01%.

Darmowa konsultacja w sprawie Twojego kredytu?

Wypełnij formularz

Teraz pani Joannie wystarczyło wpisać:

 1. Jak często chce nadpłacać kredyt?
 2. W jakiej kwocie?
 3. Na co ma wpłynąć nadpłata?
 4. Czy ponosi dodatkowe koszty z tego powodu?

Pani Joanna zdecydowała, że będzie robić nadpłaty co kwartał w wysokości 3000 zł. Wybraną przez nią opcją była spłata kredytu przed czasem i nie ponosiła z tego tytułu żadnych kosztów.

Kalkulator nadpłat kredytowych Odsetkowy.pl szybko obliczył, że dzięki kwartalnemu nadpłacaniu pani Joanna skróci swój okres kredytowania o 101 miesięcy, czyli o ponad osiem lat, i zaoszczędzi przy tym ponad 260 tysięcy złotych.

Zadłużenie było dla Joanny jedynie etapem przejściowym. Dzięki systematycznemu nadpłacaniu kredytu, który zaczęła po kilku latach od zaciągnięcia zobowiązania, zaczęła dostrzegać realne efekty swojej determinacji. Dodatkowe środki, jakie wpłacała na konto kredytowe, skutkowały szybszym spłacaniem kapitału, a co za tym idzie, niższymi kosztami obsługi kredytu.

Kalkulator odsetek, czyli jak szybko spłacić swój kredyt

Dzięki konsekwencji w swoich działaniach, pani Joanna nie tylko pozbyła się kredytu osiem lat wcześniej, ale zaoszczędziła też sporo pieniędzy. Jej historia to doskonały przykład, że skuteczne wykorzystanie kalkulatora Odsetkowy.pl może wpłynąć na osiągnięcie ambitnych celów finansowych. To inspirujące świadectwo tego, jakie możliwości otwierają się przed nami, gdy postawimy sobie wyznaczony cel i konsekwentnie dążymy do jego realizacji. Dlatego też jeśli zastanawiasz się nad tym jak szybko spłacić swój kredyt zachęcamy do wykonania obliczeń na naszym kalkulatorze.

Sprawdź artykuły w innych kategoriach:

Podobne wpisy:

1 komentarz

 1. Pingback:Jak nadpłacać kredyt hipoteczny? - Poznaj efektywne sposoby

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *